„Polacy z wyboru. Rodziny pochodzenia niemieckiego w Warszawie w XIX i XX wieku”

Wstecz
Studio Session-156-Edit Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /usr/home/DSH/domains/test.dsh.waw.pl/public_html/wp-includes/post-template.php on line 275

„Polacy z wyboru. Rodziny pochodzenia niemieckiego w Warszawie w XIX i XX wieku” to projekt edukacyjny, który powstał na kanwie wystawy przygotowanej w 2010 (więcej: www.dsh.waw.pl/pl/3_537). Ekspozycja po raz pierwszy zaprezentowała losy warszawskich rodów niemieckiego pochodzenia, ich dorobek oraz proces stopniowej, dobrowolnej asymilacji rodzin, których członkowie zapisali piękną kartę solidarności z polskimi aspiracjami narodowymi.

Zapraszamy na seminarium dla nauczycieli szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz ogłoszenie zasad konkursu na najciekawszy projekt dotyczący losu warszawiaków o niemieckich korzeniach. Nagrody: trzy dwuosobowe wycieczki do Berlina (dla nauczycieli), nagrody rzeczowe (dla uczniów). Inspiracją do tworzenia projektów może być przewodnik dla nauczycieli „Polacy z wyboru. Rodziny pochodzenia niemieckiego w Warszawie w XIX i XX wieku” (więcej: http://bit.ly/1KfJm8j), który przygotowała Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Program seminarium:
15:30 – 16:30 o pracy metodą projektu – Barbara Czepik, Magdalena Wiśnioch
16:30 – 17:00 przerwa na lunch
17:00 – 17:15 ogłoszenie konkursu – Tomasz Markiewicz (FWPN), Anna Ziarkowska (DSH)
17:15 – 18:00 wprowadzenie historyczne – Krzysztof Wittels
18:00 –19:00 warsztaty metodyczne: Jak pracować z przewodnikiem Polacy z wyboru?

Miejsce: Dom Spotkań z Historią, ul. Karowa 20 w Warszawie

Zgłoszenia do wzięcia udziału w seminarium: barbara.czepik@wcies.edu.pl
Informacje: www.wcies.edu.pl