NOC MUZEÓW – Nocne ćwiczenia z patrzenia

Wstecz
Warszawa 30.06.1954. Ca³kowite zaæmienie S³oñca. Nz. plac Konstytucji, warszawiacy obserwuj¹ zjawisko astronomiczne przez klisze, b³ony fotograficzne i przydymione szkie³ka.
meg
PAP/Zdzis³aw Wdowiñski

zdjêcie dostarczone przez autora

Uwaga: cena minimalna do internetu 30 z³

Zapraszamy wszystkich do Warszawy lat powojennych – podnoszącej się z ruin i Warszawy współczesnej, tętniącej życiem. Nasi goście opowiedzą o kulturze, modzie i codzienności warszawskiej w latach pięćdziesiątych. Monika Szewczyk wspólnie z nimi poprowadzi fotograficzne ćwiczenia z patrzenia i nauczy nas „Jak czytać zdjęcia”. Jan Mencwel przeniesie nas w czasie dzięki grze „Odbuduj swoją stolicę”, a zespół Historii Mówionej zaprasza do udziału w quizie opartym na multimedialnej mapie „Warszawa zapamiętana”. Dziećmi zaopiekują się Historyjka i Historyjek. Ponadto warszawska muzyka na żywo, kino w piwnicy i pyszne warszawskie przysmaki.

Zapraszamy w godzinach 19.00-1.00.

Powyżej: fot. PAP. całkowite zaćmienie Słońca. Plac Konstytucji, warszawiacy obserwują zjawisko astronomiczne przez klisze, błony fotograficzne i przydymione szkiełka. Warszawa, 30 czerwca 1954. Zdjecie prezentowane na wystawie „Na nowo. Warszawiacy 1945-55”.